Jaki strój wybrać do jazdy na rowerze?

stroje rowerowePasja związana z jazdą na rowerze wcale nie musi kończyć razem z sezonem letnim. Jeśli zainwestujemy w odpowiedni strój rowerowy- wycieczki sprawią nam przyjemność o każdej porze roku.

Funkcjonalność to absolutna podstawa i to na nią najlepiej postawić

Podczas wypraw rowerowy sprawdza się zasada ubierania się na cebulkę. Dzięki temu nie dasz się zaskoczyć pogodzie, gdyż zawsze będziesz mógł coś z siebie zrzucić lub coś na siebie ubrać, chociażby bluzę rowerową. W chłodniejsze dni sprawdzi się czapka zakrywająca uszy oraz czoło- przede wszystkim bardzo ważne, aby była ona wykonana z włókna syntetycznego lub też wełny Merynosów (najważniejsze, aby wystrzegać się bawełny, która w ogóle nie odprowadza potu).

Niezależnie od pory roku- w Twojej garderobie powinny znaleźć się różne stroje rowerowe na każdą okazję. Ważne, aby były to ubrania termoaktywne, które pozwolą ciału oddychać i będą efektywnie odprowadzać pot z ciała. Jednocześnie powinny stanowić barierę, która będzie chroniła ciało przed wychłodzeniem. Jazda na rowerze to jednak wysiłek fizyczny i taka specjalistyczna odzież jest konieczna. Oczywiście- odzież funkcyjna także powinna dobrze wyglądać i sprawiać, że będziemy się w niej czuć komfortowo i atrakcyjnie.

Aby nie dać się zaskoczyć złej pogodzie warto także zainwestować w kurtkę, która będzie chronić nas przed wiatrem oraz deszczem. Fajnym gadżetem jest też chusta typu buff, która może być ocieplana polarem lub posiadać specjalną membranę windstopper chroniącą przed wiatrem.