Dlaczego strój jest tak ważny dla rowerzysty?

kamizelka rowerowaW przypadku rowerzysty strój wydaje się być wyjątkowo istotny. Przede wszystkim chroni on przed chorobą, o którą nietrudno, kiedy pędzi się z dużą prędkością. Ponadto, czasem odpowiednie ubranie może nawet uratować życie.

Widoczność na drodze
Niewątpliwie, jednym z zadań ubrania rowerzysty jest zapewnienie mu bezpieczeństwa na drodze. Chodzi o to, aby był on widoczny na drodze. Dlatego też, poleca się kupowanie kamizelek rowerowych w jak najbardziej jaskrawych, widocznych z dużej odległości kolorach. Raczej nie powinno się ubierać ciuchów w ciemnych kolorach. Jeśli jednak bardzo chce się, aby kamizelka rowerowa była czarna czy brązowa można sobie taką kupić, jednak koniecznie trzeba w takiej sytuacji dokupić odblaski na ubrania do jazdy po zmroku.

Nie za ciepło nie za zimno
Warto też pamiętać, iż rowerzysta powinien dbać o to, aby jego organizm nie zmarzł, lecz również aby się nie przegrzał. Nie jest to trudne, jeśli kupi się odpowiednie ubrania. W sklepach rowerowych mnóstwo jest zarówno spodni, jak i bluz czy kamizelek, które wykonane są z materiałów zapewniających zachowanie odpowiedniej temperatury ciała. Oczywiście, profesjonalna kamizelka rowerowa nie jest tak tania, jak zwykła kamizelka z bazaru. Niemniej jednak, jazda w profesjonalnym ubraniu daje większe szanse na zachowanie dobrego zdrowia oraz powstrzymuje przed szybką rezygnacją z aktywności fizycznej polegającej na regularnych wycieczkach rowerowych.