Treningowe i wyścigowe buty szosowe Shimano

buty SHIMANO2Jest rzeczą oczywistą, że uprawianie danej dyscypliny sportowej wymaga określonego rodzaju odzieży i obuwia. W odniesieniu do kolarstwa – zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego, wyczynowego – doskonale sprawdzą się buty szosowe Shimano. Charakterystyczną cechą szosowych butów Shimano z jednej strony jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji stopom, z drugiej natomiast stosowanie formowanych termicznie wkładek.

Przekłada się to na stopień dopasowania się butów szosowych Shimano do stóp. Jeżeli w roli zapięcia – poza rzepami – pojawią się także klamry, to nie może być mowy o jakimkolwiek ich przesunięciu nawet podczas wielokilometrowego wyścigu. Dokonując wyboru butów szosowych Shimano, warto zwrócić uwagę na ich sztywność, która daje możliwość pewniejszego prowadzenia roweru. W ustalonej przez producentów skali (od jeden do dziesięciu) dziesięć jest wyznacznikiem najwyższej sztywności szosowych butów Shimano. W obuwiu treningowym wskazane byłoby wybieranie sztywności do siódmego stopnia skali.

O butach szosowych Shimano można powiedzieć, że mogą być one przeznaczone do ścigania albo do trenowania. Niezależnie od rodzaju należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana podeszwa. W przypadku użycia do jej produkcji karbonu buty szosowe Shimano mogą być droższe, jeżeli natomiast został wykorzystany kompozyt szosowe buty

Shimano będą tańsze, a mimo to odpowiednio sztywne.